Projekty rezydencji

Projekty rezydencji

Artykuł partnera.

Projekty rezydencji to określenie dla takich realizacji, które są dedykowane osobom ceniącym sobie nowoczesne rozwiązania funkcjonalne i technologiczne takie jak spa, basen czy duży ogród, dużą powierzchnię użytkową oraz oryginalną architekturę. W poniższym artykule dokładnie omawiamy, czym wyróżniają się nowoczesne projekty rezydencji.

Nowoczesne projekty rezydencji – informacje podstawowe

Budowane obecnie rezydencje to przestronne, oryginalne posiadłości, które przyciągają wzrok niebanalną architekturą oraz zastosowaniem wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i użytkowych.

Wyróżnikiem rezydencji jest wyjątkowo duża powierzchnia użytkowa, która zazwyczaj znacząco przekracza 500 metrów kwadratowych. W rezydencjach znajdziemy także szereg udogodnień, które w znacznym stopniu zwiększają komfort mieszkania w takim miejscu. Mowa tutaj o całodobowej ochronie, sejfach, basenach, spa, saunach, kortach tenisowych, ogromnych ogrodach, inteligentnych urządzeniach służących do sterowania temperaturą czy innymi urządzeniami i wielu, wielu innych rozwiązaniach.To, jakie konkretnie rozwiązania zostaną zaimplementowane w danej rezydencji, uzależnione jest oczywiście przede wszystkim od potrzeb właścicieli. To ich zdanie jest najważniejsze podczas sporządzania projektu.

Najważniejsze zalety rezydencji

Jakie są najistotniejsze atuty projektów domów w stylu rezydencji? Do najważniejszych zalet tego typu budynków zaliczamy:

  • wyjątkowo dużą powierzchnię użytkową,
  • bardzo wysoki komfort mieszkania,
  • możliwość implementacji wielu nowoczesnych rozwiązań, które wpłyną na wzrost zadowolenia mieszkańców i przybywających gości – np. postawienie sauny, basenu, budowa ogromnego ogrodu, wielkiej jadalni, montaż klimatyzacji itd.,
  • poczucie luksusu, 
  • wzrost poziomu bezpieczeństwa dzięki zainstalowaniu zaawansowanych systemów alarmowych,
  • możliwość dostosowania wyglądu wnętrz do indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestorów,

Czym wyróżniają się poszczególne pomieszczenia w projektach rezydencji?

Jak powinny wyglądać pomieszczenia w nowoczesnych projektach rezydencji? Jeśli chodzi o kuchnię – to pomieszczenie musi wyróżniać się przestronnością oraz sporym dostępem do światła. Można to osiągnąć poprzez zamontowanie dużych okien, dzięki którym do pomieszczenia będzie wpadała właściwa ilość światła. W kuchni nie może zabraknąć odpowiedniej liczby szafek i półek, gdzie domownicy będą mogli przechowywać rozmaite artykuły niezbędne do sporządzania potraw.

W domu w stylu rezydencji nie powinna zabraknąć także przestronnej jadalni, gdzie głównym elementem musi być stół z krzesłami. Tak zaaranżowane pomieszczenie sprawi, że nawet duża rodzina będzie mogła wspólnie spożywać posiłki.

W domach budowanych na styl rezydencjonalny niejednokrotnie tworzy się także specjalne biblioteczki ulokowane nieopodal salonu – na taki krok decydują się zwłaszcza miłośnicy literatury. W pokaźnej rezydencji nie może też zabraknąć odpowiedniej liczby łazienek.

Komu powierzyć realizację projektu rezydencji?

Wybudowanie rezydencji to jedna z najważniejszych decyzji, którą podejmiemy w swoim życiu. Z tego względu stworzenie projektu oraz jego realizację warto powierzyć profesjonalistom. Jedną z cenionych firm, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie projektowania i budowy rezydencji jest New-house. 

Z projektami rezydencji przygotowanymi przez fachowców tej firmy można zapoznać się na stronie https://new-house.com.pl/rezydencje#gotowe-projekty. New-house może poszczycić się ponad 25-letnim doświadczeniem w budowie domów jednorodzinnych różnego rodzaju – nie tylko rezydencji, ale także parterowych, piętrowych czy z poddaszem użytkowym.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.