Listwy szczotkowe pod drzwi

Listwy szczotkowe pod drzwi

Szczotka do drzwi to ciekawe rozwiązanie, kiedy zależy nam na tym, żeby zabezpieczyć powierzchnię drzwi przed przenikaniem kurzu, brudu czy zimna. Uszczelka szczotkowa znakomicie sprawdzi się przy wszystkich nierównościach podłogi przy drzwiach, doskonale niwelując tę niedogodność.

Bez względu na materiał powierzchni zastosowany pod drzwiami — czy będą to panele, czy też kafelki, uszczelka szczotkowa będzie doskonale do niej przylegać, zagarniając potencjalne zanieczyszczenia. Odporna na zużycie, wilgoć, będzie sprawdzać się przez wiele lat, bez utraty swoich właściwości. Włosie, stworzone z poliprepylenu, jest odporne na zniszczenie, trwałe, a jednocześnie delikatne dla podłogi, nie ma więc obaw o żadne jej porysowanie.

Listwy szczotkowe do drzwi – zastosowanie

Listwy szczotkowe występują w różnych rozmiarach. W zależności od ich specyfikacji różnią się długością oraz gęstością włosa, a także materiałem i kształtem listwy. Listwy szczotkowe o prostym profilu, wykonane z aluminium doskonale sprawdzą się w warunkach domowych. Garaż czy hale przemysłowe to miejsca, w których z powodzeniem możemy zamontować tego typu uszczelkę. Istnieją również uszczelki szczotkowe o profilu kątowym, uszczelki szczotkowe do drzwi przesuwnych, a także uszczelki szczotkowe do drzwi w rolkach. Poszczególne modele różnią się między sobą rodzajem włosia oraz zastosowaniem. Szafy, wnęki, drzwi, garaże, magazyny: wszędzie tam możemy znaleźć zastosowanie dla uszczelek szczotkowych.

Listwy szczotkowe do drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W trakcie zakupu odpowiedniej listwy szczotkowej zwróć uwagę na jej zastosowanie oraz odpowiedni rozmiar. Staraj się wybrać szczotkę dobraną kolorystycznie do wystroju wnętrza, tak, żeby jej wygląd nie rzucał się w oczy. Na rynku występuje sporo różnych szczotek do drzwi, w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości co do wyboru odpowiedniej dla Ciebie, poradź się sprzedawcy oraz zaufaj jego doświadczeniu.

Montaż listwy szczotkowej do drzwi

Montaż listwy szczotkowej do drzwi nie powinien nastręczać żadnych większych trudności. W zależności od wybranej szczotki może się to odbywać za pomocą śrub o różnych średnicach i nawierconych w panelu szczotki otworach. Niektóre listwy szczotkowe do drzwi (np. te przeznaczone do szaf wnękowych) nie wymagają użycia śrub — są montowane za pomocą mocnego kleju. Sposób montażu różni się zatem w zależności od wybranej przez nas szczotki oraz miejsca, w jakim będzie miała zastosowanie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.