Top 5 rzeczy, których nie może zabraknąć w sypialni dla dwojga

Top 5 rzeczy, których nie może zabraknąć w sypialni dla dwojga

Praktycznie i stylowo urządzona sypialnia jest kluczem do dobrego wypoczynku. W końcu to miejsce, które powinno od razu wprawiać Was w relaksujący nastrój. Poznaj top 5 rzeczy, których nie może zabraknąć w Twojej sypialni.

Top 1: łóżko o odpowiedniej szerokości z wygodnym materacem

Sercem tego pomieszczenia jest rzecz jasna wygodne łóżko i tutaj kluczowe znaczenie ma dobór materaca, który dzięki swojej budowie będzie dopasowywał się do krzywizn kręgosłupa, zmiany pozycji podczas snu czy nawet siły nacisku. W końcu można wybrać taki o dwóch stopniach twardości. Warto wiedzieć, że takie materace szczególnie sprawdzają się dla tych par, w przypadku których występuje duża różnica jeśli chodzi o wagę. Dzięki temu można przedłużyć trwałość nie tylko materaca, ale i stelażu, na którym jest położony. Dla każdej osoby powinno przypadać od 60 do 80 cm szerokości łóżka. Ale można pokusić się o królewskie łoże, gdzie każdy ma 100 cm przestrzeni dla siebie. Ale żeby się wyspać potrzebna jest jeszcze pościel najlepiej podwójny komplet.

Top 2: jak sobie pościelesz…czyli o doborze pościeli słów kilka

Na pewno odpowiednia pościel sprawia, że sypialnia prezentuje się jeszcze piękniej, a do tego sen jest jeszcze przyjemniejszy. Śpiąc w łóżku we dwoje niestety nie zawsze można się wyspać i to nie ze względu na brak miejsca, ale fakt, że partner lub partnerka zawsze zabiera kołdrę. Bez przykrycia nie każdy potrafi zasnąć, a przy najmniej często musi się męczyć zanim przyjdzie sen albo budzi się w nocy. A rozwiązanie jest nader proste – podwójny komplet pościeli do sypialni to absolutne must have. Dzięki temu nocne „kłótnie” o kołdrę czy poranne pretensje się skończą. Do tego partnerzy mogą mieć inne potrzeby co do rodzaju pościeli, ale tu akurat trzeba iść na kompromis, bo jednak pościel z pierzem w przypadku gdy jedna z osób jest alergikiem to nie jest dobry pomysł. Wtedy trzeba wybrać taką ze sztucznym wypełnieniem. Poszewki na pościel warto dopasować do kolorystyki we wnętrzu. Jeśli jest stonowana, pościel zdecydowanie może ją ożywić czy też dodać więcej elegancji.

Sypialnia dla dwojga

Top 3: dla nocnych marków i miłośników romantycznego nastroju – kinkiety do sypialni

Oświetlenie w sypialni nie musi być mocne, a wręcz nie powinno takie być. Dlatego kinkiet do sypialni będzie najlepszym wyborem. Oczywiście warto umieścić dwa symetrycznie po obydwu stronach nad łóżkiem. W ten sposób nie potrzeba już dodatkowych lampek nocnych. Kinkiet w sypialni może być też umieszczony na przeciwległej do łóżka ścianie. Dobór konkretnej oprawy powinien być uzależniony od aranżacji. Dzięki kinkietowi sypialnia zyska bardziej romantyczną aurę, bo oświetlenie będzie subtelne, a jednocześnie punktowe czy też strefowe. Nowoczesny kinkiet do sypialni może mieć sześcienny kształt, ale dobrze jest postawić na zaokrąglone kształty, które według badań naukowców budzą w nas bardziej pozytywne skojarzenia i emocje niż te kanciaste. Zatem walcowate kinkiety do sypialni będą odpowiednim wyborem. Można też postawić na te w okrągłym kształcie czy łagodnych krawędziach. Jeżeli już kinkiet jest bardziej prostokątny czy kwadratowy, dobierz do niego zaokrągloną żarówkę. Dobrze sprawdzi się taka, której barwą można sterować. Dzięki temu można tworzyć odpowiedni nastrój. Kinkiety mają też funkcję praktyczną. W końcu zastępując lampki nocne sprawią, że lektura książki w łóżku przed zaśnięciem będzie bardziej komfortowa.

Top 4: szafa z cichym mechanizmem i oświetleniem

Linearne kinkiety do sypialni mogą zostać zamontowane we wnętrzu szafy do zabudowy, choć oczywiście można wybrać też dedykowane oświetlenie, jeśli takie jest dostępne. Oświetlenie dodatkowo powinno być subtelne i działać na czujnik ruchu. Dzięki temu wcześnie rano będzie można wybrać coś z szafy bez konieczności włączania głównego światła. W ten sposób można dać pospać partnerowi czy partnerce. Ważny jest też cichy mechanizm. Szafy wyposażonej w takie udogodnienia nie powinno zabraknąć w Waszej sypialni.

Top 5: rośliny, które zwiększają ilość tlenu

Warto w sypialni postawić na rośliny. Mogą one oczyszczać powietrze we wnętrzu sypialni. Oczywiście nie zastąpią oczyszczaczy powietrza, ale na pewno w pewnym stopniu pomogą i zapewnią więcej tlenu. Jakie rośliny warto wybierać do sypialni? Sprawdzi się na pewno skrzydłokwiat, grubosz czy fikus sprężysty, gdyż będą w nocy produkować tlen.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.