Garaż blaszany – ochrona auta nie tylko przed warunkami atmosferycznymi

Garaż blaszany – ochrona auta nie tylko przed warunkami atmosferycznymi

Wielu kierowców sądzi (niesłusznie), że parkowanie auta na terenie zewnętrznym i ogólnodostępnym jest tak samo ryzykowane jak pozostawienie go w (pozornie) niezabezpieczonym blaszaku.

Pogoda a blaszak

Po pierwsze, warunki atmosferyczne panujące w Polsce, narażają nasze pojazdy na ogromną zmienność temperatur i wilgotności powietrza. Te dwa czynniki bardzo niekorzystnie wpływają na auto i jego awaryjność. Jest to bardzo prosta droga to korozji i czy problemów z akumulatorem.

Drugą kwestią jest, wciąż pozostawiająca wiele do życzenia, kultura parkowania kierowców wokół nas. Pozostawianie auta przy ulicy, osiedlowych, niestrzeżonych parkingach czy wąskich alejkach naraża nasz samochód na wgniecenia i zarysowania przez inne, przemieszczające się, samochody. Niestety, sprawca zostaje zazwyczaj nie wykryty, a kierowca musi ponosić koszty napraw blacharskich czy lakierniczych. Im nowsze jest auto – tym większa jest kwota do uregulowania i żal do sprawcy.

Blaszak kontra złodziej

Ostatnią, najważniejszą w kontekście bezpieczeństwa, sprawą jest kwestia zabezpieczenia auta przed ewentualną kradzieżą. Garaż blaszany wbrew pozorom jest solidną alternatywą dla garaży murowanych. Dostęp do niego można zabezpieczyć dokładnie w ten sam sposób, w który zabezpiecza się wejścia do domów czy innych obiektów, na których bezpieczeństwie nam zależy.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie alarmu, który zmniejszy ryzyko wdarcia się nieproszonych gości a jeśli już ktoś spróbuje dostać się do środka – skutecznie odstraszy intruzów. Czujnik ruchu można zamontować wewnątrz blaszaka, a pilot zabrać ze sobą do domu, biura czy mieszkania. Gdy tylko czujnik zarejestruje niechciany ruch – natychmiast poinformuje o tym właściciela za pomocą odpowiednich efektów dźwiękowych. Dodatkową funkcją w jaką wyposażony może być czujnik, jest połączenie z centralką agencji ochrony. W takim wypadku możliwa jest szybka reakcja odpowiednich służb w celu skontrolowania sytuacji.

Garaż blaszany.

Oczywiście w garażu blaszanym można przechowywać inne, równie cenne rzeczy. Takie jak sprzętu sportowy czy drogie narzędzia ogrodowe.

Jednym z najbardziej skutecznych rodzajów zabezpieczenia w tym wypadku jest solidna kłódka. Najlepszym wyborem będą te o pogrubionym korpusie i wzmocnionym pałąku.

Te materiały zagwarantują skuteczną ochronę przed piłowaniem czy wierceniem. Równie godne polecania są kłódki które dzięki materiałowi wykonania są odporne na działanie warunków atmosferycznych. A poprzez zastosowaniu powłoki z tworzywa sztucznego, która ochroni zarówno pałką, otwór klucza jak i korpus, ryzyko powstania rdzy, osiadania kurzu i korozji z tym związanej, jest znacząco ograniczone. Dla większego bezpieczeństwa stosuje się w nich podwójne zabezpieczenia.

Monitoring online garażu blaszanego

Kolejnym rozwiązaniem, które swobodnie można zastosować w garażu blaszanym jest kamera. Ich obecność znacząco zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnej technologii bez najmniejszego problemu właściciel może oglądać wnętrze swojego garażu na ekranie telefonu czy komputera, w czasie rzeczywistym.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.